Śledź nas na Facebooku

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

 • Ochraniacze żelowe WSH
  Ochraniacze żelowe WSH

  Ochraniacze WSH na rzepy Żelowe ochraniacze -ciepło/zimno z możliwością...

  140,00 zł
 • Ochraniacze żelowe WSH
  Ochraniacze żelowe WSH

  Ochraniacze WSH na rzepy Żelowe ochraniacze -ciepło/zimno z możliwością...

  140,00 zł
 • OCHRANIACZE YORK VENA
  OCHRANIACZE YORK VENA

  Ochraniacze York VENA Komplet eleganckich ochraniaczy zapinanych na...

  169,00 zł

Jeździectwo - przygoda na całe życie ...

cze 20, 2019 0 Comments konie od podstaw

Na początku zadajmy sobie pytanie - Czym jest jeździectwo ??- wielu z Was powie : że jest to sport wyczynowy - i tutaj się z Wami zgodzę. Tak . Jest to sport wyczynowy. Ale czy tylko ?? Czy jeździectwem nie nazwiemy każdej formy pracy z koniem ?? Przecież żeby jeździć konno nie trzeba od razu skakać przez przeszkody czy jeździć powożenie. Można jeździć dla samego siebie, dla Was. 

Czy jeżeli mamy swojego konia , czy konia dzierżawionego albo nawet nie - po prostu jeździmy w jakiejś stajni - to to nie jest jeździectwo ?? Dla mnie jest. Wiadomo różnica między rekreacją a jeździectwem wyczynowym jest taka , że jeżdżąc wyczynowo stawiamy sobie jasny cel : zwycięstwo. Trenujemy ciężko , nie ważne czy koleżanka ma urodziny - my jesteśmy na treningu. Nie ważne czy pada - my jesteśmy na treningu. Trzeba wstać o 6:00 bo jest trening ? -Wstajemy! Nie ma wolnego - bo sport to systematyczność,poświęcenie, plan treningowy , i realizowanie ustalonych celów, przekraczanie własnych barier. Więc czym jest rekreacja ?? Zazwyczaj od tego zaczyna się cała przygoda. Przyjeżdżamy do stajni, zaczynamy od spacerów, później chcemy coraz więcej i więcej. Zaczynamy przebywać z koniem ,poświęcamy mu coraz więcej czasu - poznajemy go. I nie ważne czy to Nasz koń prywatny czy nie - uczymy się go a On uczy Nas. Do rekreacji podchodzimy luźniej, bawimy się tym. Nie czujemy na plecach oddechu zbliżających się zawodów .

Każda forma jednak uczy Nas wzajemnego : szacunku , zaufania i wyrozumiałości. Między człowiekiem a koniem tworzy się wyjątkowa więź ,gdzie doskonałość może być jeszcze doskonalsza.Jazda konna zmienia Nasze postrzeganie świata, ludzi i Nas samych.Zdajemy sobie sprawę ,że nic nie trzeba robić na siłę i siłą. Sami przeskakujemy kolejny level kiedy jesteśmy na to gotowi - w końcu perfekcja wymaga czasu - ale z koniem go mamy :) bo w stajni czas płynie wolniej. Moim zdaniem bez tego nie ma jeździectwa - bez spokoju ,opanowania i wzajemnego zrozumienia. O tym, jak bardzo jazda konna czyni człowieka szczęśliwym, mówi przysłowie, znane wszystkim miłośnikom koni  „największe szczęście w świecie na końskim siedzieć grzbiecie”. Niektórzy powiedzą, że jeździectwo to sport dla elit... ale czy na pewno ?? Przecież na dobrą sprawę godzina jazdy konnej kosztuje tyle samo a nawet mniej niż inne przyjemności ,na które czasami wydajemy o wiele więcej. 

Jeździectwo wymaga postawienia sobie wysoko poprzeczki, rezygnacji z egoizmu i samolubstwa, współpraca zespółowa - Ty i koń to drużyna. Podobnie jest z negatywnymi emocjami, nie ma dla nich miejsca w tej relacji-jeździec i koń. Dopiero, gdy sobie to uświadomimy, osiągniemy prawdziwą harmonię. Dzięki wytrwałości, zdobędziemy zaufanie konia i przeniesiemy naszą relację na głębszy poziom, poziom, który na pewno będzie dostrzeżony przez innych.

Więc nie zastanawiaj się .. tylko działaj. Bo tylko jedna myśl dzieli Ciebie od spełnienia marzeń - siedzeniu w siodle . :) 

na zdjęciu : Dominika Jeżyna (Oliwka) , Ania Figura ( Rossa) oraz Klaudia Gajda ( Wiki ) - Dziękujemy dziewczyny ;) 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
Website: (Site url with http://)
* Comment: